Dnes je 19. 09. 2017
Meniny má Konštantín

Beseda alebo „Na slovíčko s Jozefom Kozákom a Štefanom Talarovičom“

diskusia kozak mV príjemnom prostredí koncertnej sály KC na Korze v Sabinove sa 5.3.2017 uskutočnila beseda s Jozefom Kozákom - kňazom a komentátorom regionPress a Katolíckych novín a Štefanom Talarovičom – manažérom vydavateľstva Kumran. Po hudobnom úvode v podaní žiačky ZUŠ - Barborky Oboňovej za sprievodu pána učiteľa Františka Godlu sa začala diskusia na tému: slovo.

Obidvaja hostia nedeľňajšej besedy každodenne so slovom pracujú – je pre nich pracovným nástrojom, ktorým sa dostávajú k srdcu ľudí, táto téma je napriek tomu pre nich veľkou výzvou. „Dnes je slov buď veľa alebo málo. Denne so slovom pracujeme, no nie každý mu skutočne rozumie a vie ho plnohodnotne využívať. Mnohokrát nám chýba mlčanie a pokora. Slovo môže byť perličkou toho, čo žijeme, ale zároveň aj naším zatienením,“ zdôraznil bývalý sabinovský kaplán Jozef Kozák. Na náročnosť a nevyhnutnú zodpovednosť pri práci so slovom poukázal náročná aj Štefan Talarovič. „Hlavným problémom v práci so slovom je veľká medzera v tom, podať slovo tak, aby bolo zrozumiteľné ostatným. Objaviť knihu, ktorá by neuspala, nenútila nás rozmýšľať. Naším prvoradým cieľom je a bude podať slovo, ktoré by bolo zrozumiteľné, dnešné a hlavne aktuálne.“ Diskutujúci spolu s moderátorom Martinom Michelčíkom sa nevyhli ani téme média a masmédiá, ktoré sú morom informácií a slov, a ktoré nás denne ovplyvňujú.

september 2017

Voľby VÚC 2017