Voľby do NR SR

Voľby do NR SR

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 204/2023 Z. z. vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky a určil deň ich konania na sobotu 30. septembra 2023 voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h

Kontaktné údaje: Mgr. Lucia Molčanová, tel. č. 0908 584 932, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kultúrne informačné centrum a Múzeum

Naše kultúrne informačné centrum nájdete v budove bývalého meštianského domu, na Námestí slobody č. 62. Otvorené je pre návštevníkov od Pondelka do Piatka v čase od 9:00 h. do 17:00 h.

Mesto Sabinov uvádza na trh exkluzívnu 0 eurovú bankovku

Mesto Sabinov uvádza na trh exkluzívnu 0 eurovú bankovku

Naše malebné mesto Sabinov, známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, sa rozhodlo osláviť svoje najkrajšie pamiatky a ikonické miesta unikátnym spôsobom. Mesto Sabinov a Mestské kultúrne stredisko v Sabinove uvádza na trh exkluzívnu 0 eurovú bankovku.

Cyklisti z projektu "Na bicykli deťom pre život" prejdú aj cez Sabinov

Cyklisti z projektu "Na bicykli deťom pre život" prejdú aj cez Sabinov

Podporte s nami projekt Občianskeho združenia Deťom pre život a pomôžte onkologicky chorým detským pacientom. V roku 2010 túto odvážnu myšlienku premenili na realitu. A tak vznikla charitatívna cyklojazda, ktorá sa stala už júnovou tradíciou. Projekt Na bicykli deťom pre život nebude preto chýbať ani tento rok. Bude sa opäť šliapať za dobrú vec! Aj v týchto veľmi ťažkých časoch sa Občianske združenie Deťom pre život snaží zohnať nejaké to euro a tým pomôcť deťom na ich ťažkej ceste boja so zákernou chorobou.

Počas ôsmich dní, od 2.júna do 9.júna, prejdú trasy po celom Slovensku. Ani tento rok nevynechajú návštevu nemocníc a onkologických oddelení v Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave, kde sa malí pacienti liečia.

Prechádzať budú aj naším mestom, 4.6.2024 o 9:51 (predpokladaný čas prechodu). Aj tento rok sa cyklisti zastavia pri ZŠ Komenského, kde im odovzdáme vyzbierané peniaze. Prispieť, môže každý, na mieste, keď sa pri nás cyklisti na chvíľu zastavia. 

Z vyzbieraných peňazí plánuje občianske združenie tento rok opäť zorganizovať rekondičné pobyty pre onkologicky choré detičky, ak to situácia a opatrenia dovolia.

Asfaltovanie výtlkov v meste Sabinov

Mesto Sabinov sa aj tento rok po zime, opäť zameralo na opravu výtlkov mestských komunikácií. Ako prvé boli uprednostnené najfrekventovanejšie cesty. Práce začali v apríli, kde v prvej fáze boli lokalizované výtlky na všetkých komunikáciách. Následne začalo ich zarezanie, vybúranie a zaasfaltovanie samotného výtlku. Práce prebiehajú v etapách.

K dnešnému dňu bola realizovaná oprava v týchto častiach mesta Sabinov:

I. etapa: (25.4.2024) ul. Komenského, Matice slovenskej
II. etapa: (30.4.2024) ul. Švermova, Borodáča, časť 17. novembra, časť Jakubovanska. Priemyselná štvrť, pod Švabľovkou, Hviezdoslavová, časť 9. mája
III. etapa: (10.5.2024) ul. SNP, časť. Jakubovanská, J. Cirbusovej, Nezabudova, Puškinova
IV. etapa: (17.5.2024) ul. časť. Jakubovanská, Moyzesova, J. Jesenského, Fraňa Kráľa, Novomeského, Fábryho, Sládkovičova, Severná

Na opravu komunikácií bolo k dnešnému dňu použitých 44 ton asfaltu v priemernej hrúbke 7 cm, čo v prepočte znamená opravu cca 250 m2 plochy mestských komunikácií. Výtlky, prípadne nerovnosti vznikajú kvôli nekvalitnému podkladu samotného cestného telesa. Práce budú naďalej prebiehať aj na oprave komunikácii na Ul. 17. novembra, mestskej časti Orkucany, následne budú realizované menej frekventované úseky:

  • parkovisko Puškinova (pri polopodzemných kontajneroch)
  • parkoviská resp. "spojovacie uličky medzi bytovými domami" na ul. 9. mája, parkovisko pri MsKS
  • oprava krajníc pred železničným priecestím - úsek od Priemyselnej štvrti (vybúranie a zasfaltovanie v II. vrstvách s predpokladom aj výmeny podložia)

Predpoklad realizácie ďalšej etapy výtlkov je koncom mája, resp. v mesiaci jún za použitia ešte cca 15 ton asfaltového materiálu.

Mesto Sabinov zvažuje do budúcna veľmi malé výtlky, prípadne úseky, kde je náznak rozdrobovania asfaltu vyspraviť inou vhodnou technológiou napr. vyspravenie asfaltovým nástrekom a pod. ako prevenciu pred vznikom výtlku.

Oznámenie o vyhlásení výberového konania

Oznámenie o vyhlásení výberového konania

Mesto Sabinov v súlade s ustanovením § 5 ods. 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a článkom 7 bod 2 Pracovného poriadku zamestnancov Mesta Sabinov vyhlasuje výberové konanie na obsadenie 2 pracovných miest: príslušník Mestskej polície v Sabinove. 

Kontakt

Mestský úrad Sabinov
Námestie slobody 57
083 01 Sabinov

Tel. ústredňa : +421 51 4880 422
e-mail : podatelna@sabinov.sk
             msu@sabinov.sk

Technický prevádzkovateľ a správca obsahu