Výluka železničnej dopravy v úseku tratí Prešov - Veľký Šariš a Sabinov - Lipany

Výluka železničnej dopravy v úseku tratí Prešov - Veľký Šariš a Sabinov - Lipany

Železničná spoločnosť, a.s. oznamuje, že pre spoľahlivejšiu a bezpečnejšiu železničnú dopravu bude dňa 15.-16.07.2024 na trati Prešov - Veľký Šariš a dňa 17.-19.07.2024 na trati Sabinov - Lipany prebiehať úprava infraštruktúry. V dôsledku výlukových prác bude na uvedenom úseku zavedená náhradná autobusová doprava (NAD). Presný rozpis náhradnej autobusovej dopravy NAD nájdete v priložencýh dokumentoch tohto článku.

Dôležité informácie:

  • V NAD nie je možné zabezpečiť prepravu bicyklov a prepravu zvierat bez uzatvárateľnej schránky (nevzťahuje sa na psov so špeciálnym výcvikom sprevádzajúcich osoby so zdravotným postihnutím).
  • Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť cca 20 min. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov. V úseku Lipany – Prešov odporúčame využiť skoršie vlakové spojenie. Vlaky REX Prešov – Kysak – Košice budú z ŽST. Prešov vypravené včas!
  • Predaj cestovných lístkov v NAD nie je zabezpečený, cestovný lístok si zakúpite v pokladniciach ZSSK, alebo nonstop prostredníctvom www.zssk.sk, mobilnej aplikácie IDeme vlakom, SMS.

Informácie o výlukách nájdete aj na www.zssk.sk

V regionálnej autobusovej doprave pribudnú predplatné cestovné lístky

V regionálnej autobusovej doprave pribudnú predplatné cestovné lístky

Cestovanie pre pravidelných cestujúcich v autobusovej regionálnej doprave bude výhodnejšie. Samosprávne kraje na východe Slovenska v rámci postupného zavádzania integrovaného dopravného systému spustia predplatné cestovné lístky a prestupné cestovné lístky. Zmeny začnú platiť v auguste.

Budúcnosť programu Interreg Poľsko – Slovensko – každý hlas sa ráta

Budúcnosť programu Interreg Poľsko – Slovensko – každý hlas sa ráta

Srdečne pozývamevšetkých obyvateľov a zástupcov inštitúcií na účasť v konzultáciách o budúcom programe cezhraničnej spolupráce Interreg na poľsko-slovenskom pohraničí.

Sezóna nanukov a zmrzliny je tu. Viete správne vytriediť ich obaly?

Sezóna nanukov a zmrzliny je tu. Viete správne vytriediť ich obaly?

Zmrzlinu v rôznych podobách si počas letných mesiacov doprajeme takmer všetci – či už sú to nanuky, mrazené dezerty alebo klasická zmrzlina podávaná v kornútku. Tieto mrazené pochúťky sa balia do rôznych typov obalov a občas sa stáva, že ich vyhodíme do nesprávneho koša. Aby sa týmto triediacim omylom predchádzalo, OZV ENVI - PAK pravidelne vzdeláva ľudí a učí ich, ako jednotlivé druhy obalov správne vytriediť.

Osvetlenie cyklochodníka EUROVELO v parku pri Toryse

Osvetlenie cyklochodníka EUROVELO v parku pri Toryse

Dňa 27.6. bola ukončená stavba "Osvetlenie cyklochodníka EUROVELO v parku pri Toryse". Osvetlenie sa realizovalo v úseku od mosta na Ražňany po železničný podchod s vyustením na Ul. Matice Slovenskej. Investičná akcia pozostávala vo vybudovaní prípojky z jestvujúceho vzdušného vedenia NN do prípojnej skrine osadenom na podpernom bode - stĺpe. Z prípojnej skrine sú káblom napojené jednotlivé osvetľovacie stožiare výšky 5 m v počte 6 ks. Park je osvetlený LED svietidlami 20 W. Stavbu realizovala spoločnosť Verejnoprospešné služby, spol. s.r.o., Sabinov.

Pevne veríme, že nám nové osvetlenie v tejto večer tmavej lokalite bude dobre a dlho slúžiť. 

Okres Sabinov má ďalší vynovený most aj cestný úsek

Zmodernizovaný most v Lúčke a nový koberec v úseku od hranice okresov Sabinov a Levoča po obec Nižný Slavkov. To je bilancia aktuálnych cestných akcií zrealizovaných v okrese Sabinov. Prešovský samosprávny kraj (PSK) do nich investoval z vlastných zdrojov vyše 400-tisíc eur.

Kontakt

Mestský úrad Sabinov
Námestie slobody 57
083 01 Sabinov

Tel. ústredňa : +421 51 4880 422
e-mail : podatelna@sabinov.sk
             msu@sabinov.sk

Technický prevádzkovateľ a správca obsahu